Cypryjczycy kupują ziemię w Polsce

Jak wynika z opublikowanych informacji, firmy z Cypru kupują w Polsce grunty rolne

Pod koniec marca na stronach Sejmu pojawiło się sprawozdanie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. 65-stronncowy dokument jest pełen danych, tabelek, słupków oraz wykresów. Dotyczy realizacji ustawy o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców.

Zgodnie z przepisami obowiązującymi w unii Europejskiej, jej obywatele nie muszą uzyskiwać specjalnych zezwoleń na zakup nieruchomości w krajach unijnych.

Z danych opublikowanych przez polski sejm wynika jasno, iż w zeszłym roku ponad 5 100 hektarów polskich nieruchomości rolnych i leśnych trafiło w ręce obcokrajowców, cudzoziemcy kupili również rekordowo dużo mieszkań w Polsce w 2022 roku.

W sprawozdaniu MSWiA zostały również dane według narodowości nabywców ziem rolnych i leśnych na terenie Polski. Pierwsze miejsce wśród osób fizycznych zajmują Niemcy natomiast najwięcej polskich nieruchomości rolnych w 2022 roku w przypadku osób prawnych najwięcej gruntów rolnych kupiły spółki pochodzenia cypryjskiego, które nabyły w zeszłym roku ponad 1 367 hektarów.

Czyżby rolnicy z Cypru chcieli się przenieść do Polski?


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading