fbpx

Cypryjczycy budują za duże domy!

Według danych opublikowanych przez Eurostat, Cypr ma najniższy odsetek ludności mieszkającej w przeludnionych apartamentowcach wśród państw członkowskich UE. Tylko 2,5% nie ma wystarczającej liczby mieszkań w na przykład kompleksie mieszkaniowym.

Te same liczby pokazują, że siedem na dziesięć osób na Cyprze mieszka w za dużych dla siebie domach jeśli chodzi o dostosowanie do potrzeb przeciętnej rodziny. 
Dane Eurostatu pokazują, że wskaźnik ten jest szczególnie wysoki dla osób starszych. Czyli na przykład. Dom zaprojektowany dla rodziny z dziećmi. I małżonków tych dzieci. I dla wnuków również. Tymczasem pociechy odfruwają i budują kolejny dom według podobnego schematu.
Ogólnie Cypr zajął drugie miejsce w tej kategorii a jest to aż 71,4% populacji. 

Ogólnie rzecz biorąc, średnie przeludnione gospodarstwa domowe w UE w 2018 r. wyniosły 17,1%.

W roku 2018 w UE więcej niż jedna trzecia osób (33,0%) mieszkała w  “mieszkaniach  niezamieszkałych”. Czyli za dużo pomieszczeń niewykorzystanych.

W chwili obecnej jednak mieszkania o powierzchni wystarczającej do tej pory są niewystarczające. Teatrzyk. Mama w kuchni. Tata praca on line. Starsze dziecko w szkole,  choć też on line, młodsze natomiast organizuje w salonie ścieżki rowerowe. 
I to samo dotyczy osób samotnych. Wcześniej duży stół wystarczył na rodzinny obiad. Teraz wystarczy taboret na balkonie.

Najciaśniej jest w Rumunii (46,73% mieszkań).

Na podobnym poziomie sytuacja wygląda na Łotwie (43,4%), w Bułgarii (41,6%), w Chorwacji (39,3%) i w Polsce (39,2%).

Na drugim końcu skali najniższe wskaźniki przeludnienia odnotowano na Cyprze (2,5%),w Irlandii (2,7%), na Malcie (3,4%) i w Holandii (4,1%).


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!