fbpx

Cypruss Rally będzie państwowy?

Minister finansów twierdzi, że od lat CyprusRally jest w całości finansowany przez państwo.

Minister finansów Constantinos Petrides zasugerował, że rząd powinien przejąć kontrolę finansową i zarządzanie dorocznym Rajdem Cypru.

Rajd Cypru jest obecnie organizowany i prowadzony przez Cypryjskie Stowarzyszenie Samochodowe (podmiot prywatny) państwo pokrywa prawie cały koszt imprezy. Biorąc pod uwagę ten stan rzeczy, Petrides zasugerował, że impreza powinna zamiast tego przejść pod kontrolę Cypryjskiej Federacji Sportów Motorowych, która jest częścią Cypryjskiej Organizacji Sportowej (KOA).

Obecnie szefem Cypryjskiego Stowarzyszenia Samochodowego jest były minister handlu Antonis Michaelides, w latach 2003 – 2021 dotacje wyniosły 10,3 miliona euro

Jest pewna zasada – mianowicie, że mamy jedną federację na sport. Ale w tym przypadku mamy bardzo osobliwą sytuację. Rajd nie jest organizowany przez Cypryjską Federację Motorsportu, ale przez prywatną firmę, która otrzymała dotacje państwowe i nikt jej nie kontroluj – powiedział Petrides.
Nie do pomyślenia, żeby takie imprezy nie były finansowane z sektora prywatnego.

Petrides powiedział również, że chociaż rząd zdecydował się wstrzymać dotacje na Rajd Cypru na rok 2021, ostatecznie pieniądze zostały przyznane z powodu „gróźb” pozwania rządu – uczestnicy już przyjechali na wyspę. Rząd zmienił decyzje także po otrzymaniu informacji, że rajd zostanie przeniesiony na obszary okupowane.

Dyskusja w tej sprawie trwa…

Czy kolejny rajd się odbędzie – zobaczymy.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!