fbpx

Cyprus Rally zawita do stolicy

49. Międzynarodowy Rajd Cypru odbędzie się w dniach 24-26 września 2021 r. Ceremonie startu i mety odbędą się w samym sercu stolicy.

Tegoroczną innowacją jest powrót na czysto gruntowe trasy specjalne po wielu latach prowadzenia wyścigu na mieszanej nawierzchni. Akcja toczyć się będzie na obrzeżach miasta oraz w półgórach prowincji Nikozja, głównie na klasycznych trasach specjalnych, którymi od dziesięcioleci przejeżdża Rajd Cypru. Ceremonia otwarcia odbędzie się w piątek 24 września, a wyścig w weekend 25-26 września.

Pomimo problemów w transporcie, a co za tym idzie w międzynarodowych imprezach spowodowanych przez koronawirusa, Cypryjskie Stowarzyszenie Samochodowe po raz kolejny będzie gościć na naszej wyspie Rajdowe Mistrzostwa Bliskiego Wschodu – stwierdza Lider Rajdowy Cypru Pani Nagia Kontopoulou i dodaje:
Na ten rok nasz wyścig nie mógł zostać włączony do Mistrzostw Europy (ERC), ponieważ kalendarz ze względu na pandemię skurczył się i nie trwa ponad pięć miesięcy.


W tym roku, Cyprus Rally, odbędzie się w dniach 24-26 września.


W przypadku Rajdowych Mistrzostw Cypru każdy dzień Rajdu Cypru liczy się jako osobny wyścig. Odbyły się już trzy rundy krajowych mistrzostw, a po Rajdzie Cypru odbędą się dwie kolejne. Zeszłoroczny mistrz Simos Galatariotis, zwycięzca Rajdu Cypru 2018, prowadzi w rankingu wyprzedzając Alexandrosa Tsouloftasa i Stavrosa Antoniou (56b). Galatariotis wygrał Rajd Cypru Tour i Rajd Wschodniego Safari, podczas gdy Tsouloftas zwyciężył w Rajdzie Akropolu w Larnace.

Okazuje się, że w tym roku Nikozję czekają prawdziwe utrudnienia na drogach.

Ciekawe czy w tym roku, tak jak w latach poprzednich, na rajdzie wystartują Polacy…


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!