fbpx
  • Limassol 25'C ☼
  • Nicosia 23'C ☼
  • Larnaca 26'C ☼
  • Ayia Napa 26'C 🌥
  • Paphos 23'C ☼
  • Limassol 25'C ☼
  • Nicosia 23'C ☼
  • Larnaca 26'C ☼
  • Ayia Napa 26'C 🌥
  • Paphos 23'C ☼

Cyprus Rally 2020

Tegoroczny rajd Cypru (16-18.10.2020) był inny niż zawsze – bez obecności widzów, bez wielu międzynarodowych załóg, które nie mogły dotrzeć na Cypr lub nie były w stanie spełnić surowych wymagań bezpieczeństwa covid19. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami odwołano nawet ostatni, niedzielny odcinek specjalny, który, zdaniem organizatorów, miał jedynie sens w przypadku obecności widzów.

Zabrakło podczas rajdu także tradycyjnego, polskiego akcentu – nie wystartowała żadna drużyna z Polski.

W wyścigu wystartowało 21 załóg, z czego 13 udało się ukończyć pierwszy dzień. Zgodnie z regulaminem Rally2, sześć osób, które wyjechało, wróciło w niedzielę (18/10), aby ukończyć 16. Wyścig obejmował łącznie 510 km, z czego 178 km to dziesięć odcinków specjalnych. Ostatniego, jakim była Eneos Super Special Stage, nie zrealizowano ze względu na podjętą w sobotę (17/10) decyzję rządu zakazującą od niedzieli (18/10) obecności widzów na wszystkich imprezach sportowych na całym świecie. Cypr.

Galeria zdjęć Cyprus Rally 2020 znajduje się tutaj >>>

Nasser Al-Attiyah wygrał Rajd Cypru po raz siódmy w swojej karierze i drugi raz z rzędu (to jego trzecie zwycięstwo w ciągu ostatnich czterech lat). Prowadził Volkswagena Polo R5, pilotem Francuza Mathieu Baumela. To jego drugie zwycięstwo w tym roku w Rajdowych Mistrzostwach Bliskiego Wschodu z dwóch imprez. Trzecia i ostatnia runda MERC to listopadowy Rajd Libanu. Al-Attiyah jest rekordzistą Rajdu Cypru. Sebastian Loeb ma na swoim koncie cztery zwycięstwa. Al-Attiyah wygrał na Cyprze po raz 16 – dziewięć razy wygrał Rajd Troodos. Jest na dobrej drodze do swojego 16. tytułu w Rajdowych Mistrzostwach Bliskiego Wschodu – 10. z rzędu.

Obecny lider lokalnych mistrzostw Panagiotis Yiangou / Panagiotis Kyriakou zajął drugie miejsce z Hyundaiem i20. Mieli stabilny wyścig i pomimo problemów, z jakimi borykali się na ostatnim sobotnim etapie, w niedzielę kontratakowali i zajęli drugie miejsce, zdobywając nagrodę „Loris Ellinas” przyznaną pierwszej cypryjskiej załodze na cześć pierwszego zwycięzcy Rajdu Cypru 1970.

Podium uzupełnił Christos Demosthenous / Costas Pavlou z Mitsubishi Lancer Evo IX.


źródło i zdjęcie: Cyprus Rally 2020


Zostaw swój komentarz:


Więcej w tym temacie:error: UWAGA: Zakaz kopiowania!

Pomyślnie zapisałeś się do newslettera

Wystąpił błąd podczas próby wysłania żądania. Proszę spróbuj ponownie.

Cypr24 wykorzysta informacje, które podasz w tym formularzu, aby być z Tobą w kontakcie i dostarczać najnowsze teksty