Cypr zwiększa ilość łóżek covidowych

Organizacja służby zdrowia (Okypy) pracuje nad zapewnieniem wystarczającej liczby łóżek szpitalnych dla pacjentów Covid, ponieważ ich liczba będzie nadal rosnąć.

Liczba hospitalizacji prawdopodobnie wzrośnie w kolejnych dniach, zgodnie ze schematem zwiększającej się liczby przypadków w ostatnich tygodniach, przy czym ludzie zwykle trafiają do szpitala w ciągu siedmiu do dziesięciu dni po pozytywnym wyniku testu. Aby zarządzać zwiększoną liczbą przyjęć, w szpitalu ogólnym w Larnace utworzono dodatkowe oddziały. Około 36 pacjentów z koronawirusem było leczonych w Larnace, przy czym dwóch z nich przebywało na oddziale intensywnego terapii.
Planowane jest także zwiększenie ilości łóżek w Pafos – na oddziale znajduje się obecnie 48 łóżek.


Plan dotyczący szpitali państwowych spotkał się z silną reakcją ze strony gminy Polis Chrysochous i okolicznych społeczności, ponieważ dwóch lekarzy z miejscowego szpitala zostało przeniesionych do Pafos, a niektóre oddziały będą musiały zostać tymczasowo zamknięte.

Zamkniecie oddziałów szpitalnych w Polis uznano za konieczne, ponieważ „stoimy w obliczu kryzysu, z którym należy jak najlepiej zarządzać”- Polis Chrysochou ma całodobowy oddział ratunkowy, zdaniem Okypy „nie może być mowy o narażaniu życia”.

Okypy kontynuuje również „ukierunkowane działania” w celu zwiększenia liczby szczepień wśród pracowników służby zdrowia po doniesieniach, że pewien procent z nich odmówił szczepienia Covid.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!