fbpx

Cypr zwiększa ilość łóżek covidowych

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Organizacja służby zdrowia (Okypy) pracuje nad zapewnieniem wystarczającej liczby łóżek szpitalnych dla pacjentów Covid, ponieważ ich liczba będzie nadal rosnąć.

Liczba hospitalizacji prawdopodobnie wzrośnie w kolejnych dniach, zgodnie ze schematem zwiększającej się liczby przypadków w ostatnich tygodniach, przy czym ludzie zwykle trafiają do szpitala w ciągu siedmiu do dziesięciu dni po pozytywnym wyniku testu. Aby zarządzać zwiększoną liczbą przyjęć, w szpitalu ogólnym w Larnace utworzono dodatkowe oddziały. Około 36 pacjentów z koronawirusem było leczonych w Larnace, przy czym dwóch z nich przebywało na oddziale intensywnego terapii.
Planowane jest także zwiększenie ilości łóżek w Pafos – na oddziale znajduje się obecnie 48 łóżek.


Plan dotyczący szpitali państwowych spotkał się z silną reakcją ze strony gminy Polis Chrysochous i okolicznych społeczności, ponieważ dwóch lekarzy z miejscowego szpitala zostało przeniesionych do Pafos, a niektóre oddziały będą musiały zostać tymczasowo zamknięte.

Zamkniecie oddziałów szpitalnych w Polis uznano za konieczne, ponieważ „stoimy w obliczu kryzysu, z którym należy jak najlepiej zarządzać”- Polis Chrysochou ma całodobowy oddział ratunkowy, zdaniem Okypy “nie może być mowy o narażaniu życia”.

Okypy kontynuuje również „ukierunkowane działania” w celu zwiększenia liczby szczepień wśród pracowników służby zdrowia po doniesieniach, że pewien procent z nich odmówił szczepienia Covid.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!