fbpx

Cypr znajduje się na liście nierekomendowanych destynacji

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Nie podróżować! Cypr i jeszcze 80% krajów świata znajduje się na liście nierekomendowanych przez USA destynacji.

Rząd Stanów Zjednoczonych skutecznie zniechęca swoich obywateli do podróży poza granice kraju. Departament Stanu USA poinformował w ubiegły poniedziałek, że zwiększy swoje wytyczne dotyczące „Nie podróżuj” do około 80 procent krajów na całym świecie, powołując się na „ zagrożenie dla podróżnych” związane z pandemią.

Departament Stanu wymienił już 34 z około 200 krajów jako „Poziom 4: Nie podróżuj”, w tym takie miejsca jak Czad, Kosowo, Kenia, Brazylia, Argentyna, Haiti, Mozambik, Rosja i Tanzania. Cypr znajdował się wcześniej na „Poziomie 3: Ryzykowne dla podróżników”, ale został podwyższony do poziomu 4.


Ta aktualizacja spowoduje znaczny wzrost liczby krajów na poziomie 4: nie podróżować, do około 80 procent krajów na całym świecie – napisał departament w oświadczeniuDepartament Stanu powiedział, że posunięcie to nie oznacza ponownej oceny obecnej sytuacji zdrowotnej w niektórych krajach, ale raczej „odzwierciedla dostosowanie systemu doradztwa w zakresie podróży Departamentu Stanu, aby bardziej polegać na istniejących ocenach epidemiologicznych (Centers for Disease Control and Prevention)”.

Większości Amerykanów uniemożliwiono już podróżowanie do większej części Europy z powodu ograniczeń dotyczących Covid-19. Waszyngton wydał zakaz dla prawie wszystkich obywateli spoza USA, którzy ostatnio przebywali w większości krajów Europy, Chin, Brazylii, Iranie i RPA.

Biały Dom nie podał harmonogramu, kiedy może złagodzić te ograniczenia.

Poproszona o komentarz na temat ogłoszenia Departamentu Stanu, Airlines for America, grupa handlowa reprezentująca głównych amerykańskich przewoźników, powiedziała: „Amerykańskie linie lotnicze są zdecydowanym orędownikiem opracowania opartego na ryzyku i opartego na danych planu przywrócenia podróży międzynarodowych. ”

Grupa dodała, że ​​nadal „wzywa rząd federalny do przejrzystego ustalenia kryteriów – w tym jasnych wskaźników, wzorców i harmonogramu – ponownego otwarcia rynków międzynarodowych”.

Wcześniej w tym miesiącu CDC poinformował, że osoby  wpełni zaszczepione przeciwko COVID-19, mogą bezpiecznie podróżować po Stanach Zjednoczonych z „niskim ryzykiem”, ale dyrektor CDC Rochelle Walensky zniechęciła Amerykanów do zrobienia tego z powodu dużej liczby przypadków koronawirusa w całym kraju.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!