fbpx

Cypr zbuduje gazociąg

Włochy, Izrael, Grecja i Cypr porozumiały się w sprawie dalszych wspólnych wysiłków na rzecz zbudowania najdłuższego na świecie podmorskiego gazociągu z wschodniego wybrzeża Morza Śródziemnego na południe Europy, przy wsparciu Unii Europejskiej.
Jeśli projekt o wartości 6,2 mld dolarów zostanie wcielony w życie, to gaz z nowo odkrytych złóż szelfowych będzie przesyłany z Izraela i Cypru do Europy, potencjalnie zmniejszając zależność Europy od rosyjskich surowców energetycznych w warunkach napiętych stosunków, poinformował o tym serwis Euractiv.Na wspólnej konferencji prasowej w Tel-Awiwie ministrowie energetyki z czterech krajów i komisarz UE ds. działań w dziedzinie klimatu i energii Miguel Arias Cañete zawiadomili o swoim zaangażowaniu w projekt.

Oświadczyli, że studium wykonalności zostało zakończone, dodając, że mają nadzieję na opracowanie pełnego planu rozwoju do końca roku.

Budowa gazociągu rozpocznie się w ciągu kilku lat i prawdopodobnie gazociąg zacznie działać w 2025 roku.06.2015 Image Banner 750 x 200


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!