Cypr zakaże fajerwerków?

Parlament rozważy całkowity zakaz fajerwerków, jeśli ich niekontrolowane użycie nie zmniejszy się.

Powszechne, nielegalne używanie fajerwerków jest nie tylko poważnym zagrożeniem pożarowym, ale także sprawia problemy dzieciom z autyzmem, osobom starszym i zwierzętom. Posłom powiedziano, że są one nawet wykorzystywane jako sygnały do ​​zawierania transakcji narkotykowych.
Przewodniczący komisji ds. środowiska, Charalambos Theopemptou, zwrócił uwagę na zaburzenia, jakie powoduje ich powszechne stosowanie wśród mieszkańców, a zwłaszcza dzieci z autyzmem.

Dotarliśmy do krawędzi, układ fajerwerków jest bardzo dobrze zorganizowany – powiedział.

Używanie fajerwerków może odbywać się wyłącznie po otrzymaniu odpowiednich zezwoleń. Jednak nielegalne użycie jest tak powszechne, że władze prawie zrezygnowały z prób ścigania przestępców. Poseł Disy Prodromos Alambritis powiedział, że policja musi ściśle egzekwować prawo.

Poseł Akel Nicos Kettiros powiedział, że osoba odpowiedzialna za fajerwerki w służbie górniczej zrezygnowała po otrzymaniu gróźb.


Jeśli policja nie może egzekwować prawa, czego można oczekiwać od społeczeństwa, pytał podczas prac komisji poseł Akel Nicos Kettiros


Parlament uchwalił już surowsze kary za nielegalne wykorzystanie fajerwerków, ale ich używanie wymknęło się spod kontroli. Fajerwerki są używane na weselach i wszelkiego rodzaju uroczystościach, nawet na przyjęciach urodzinowych dla dzieci.

Jeśli sytuacja się nie poprawi, przyjrzymy się możliwości całkowitego zakazu fajerwerków. Ludzie tracą sen, osoby starsze borykają się z problemami zdrowotnymi, osoby z autyzmem cierpią – powiedział Nicos Kettiros

Kolejne posiedzenie komisji w styczniu. Do tego czasu policja została zobowiązana do przedstawienia odpowiedniego raportu.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading