fbpx

Cypr wysyła pomoc do Turcji i Syrii

Pierwsze partie pomocy zostały wysłane już wczoraj, dziś ruszą kolejne transporty.

Pierwsza partia leków została wysłana do Syrii w czwartek, aby pomóc ofiarom niszczycielskich trzęsień ziemi, które kilka tygodni temu nawiedziły południową Turcję i północną Syrię. Komisja ds. wolontariatu poinformowała w ogłoszeniu, że przedmioty zostaną najpierw wysłane do Libanu, a stamtąd zostaną przewiezione do Syrii.

W piątek wyjedzie druga partia leków, które przekazało Ministerstwo Zdrowia.

Tymczasem w środę gwardia narodowa zaczęła zbierać datki przekazane na całym Cyprze w różnych dystryktach. Komisja ds. Wolontariatu poinformowała, że ​​rozpoczęta w zeszłym tygodniu akcja zakończy się w piątek.Biuro komisarza ds. wolontariatu poinformowało, że reakcja ludzi po raz kolejny była wzruszająca – zebrano dużą ilość pomocy, zarówno odzieży i żywności, jak i artykułów higieny osobistej.

Wszystkie towary zostaną wysłane do portu w Limassol, gdzie zostaną przygotowane do dalszej wysyłki do Turcji i Syrii.

Cyprus Airways poinformowało, że pomyślnie dostarczyło pierwsze 13 ton pomocy humanitarnej.

Firma poinformowała, że ​​ładunek obejmował 10 ton leków podarowanych przez firmę Medochemie, a także setki pudełek z jedzeniem dla niemowląt podarowanych przez firmę PT Hadjigeorgiou, a także inne towary przekazane przez obywateli i zespół Cyprus Airways jako całość. W kolejnych dniach przewożona będzie głównie odzież, żywność i koce.

Pierwsza ciężarówka ONZ z pomocą humanitarną przekazaną przez mieszkańców Cypru we współpracy z Turkami cypryjskimi wyruszyła z wyspy do Turcji już w środę. Pomoc została zebrana przez Siły Pokojowe ONZ na Cyprze (Unifcyp) i jest przeznaczona dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji.

Do akcji włączyły się szkoły, ambasady, organizacje pozarządowe, grupy zorganizowane i osoby prywatne.

Unficyp zaczął przyjmować pomoc humanitarną w hotelu Ledra Palace 12 lutego.

W ciągu ostatnich kilku dni otrzymywaliśmy dostawy od miejscowej ludności i lokalnych agencji – powiedział major Gavin Randell z Unficyp.

Unficyp otrzymał ponad 100 skrzynek z zaopatrzeniem. Ponad połowa z nich to koce, a około jedna czwarta to ubrania. Pozostała część darowizn to żywność i środki sanitarne.

Pomoc humanitarna dla Turcji zostanie wysłana z okupowanego portu Famagusta.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!