fbpx

Cypr wykona 20000 bezpłatnych testów mieszkańców

Zgodnie z wczorajszą decyzją rządu, zostanie wykonane około 21000 testów losowej grupie osób. Przeprowadzone zostaną losowe testy 800 osób w celu uzyskania wyraźniejszego obrazu epidemiologicznego zakażeń wśród ludności. Zdaniem ministerstwa zdrowia pozwoli to wyjaśnić rozprzestrzenianie się między różnymi grupami wiekowymi i regionami.

Kolejnych 20 000 testów zostanie przeprowadzonych na tych, którzy nadal pracują, a zatem są bardziej narażeni na zarażenie wirusem. Testy obejmą pracowników zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym i będą dofinansowywane przez ministerstwo zdrowia.

Zdaniem ministerstwa zdrowia największym problemem na wyspie są osoby, które nie mają żadnych objawów chorobowych – są nosicielami wirusa. Osoby te nie wiedzą, że są chorzy i przez to nieświadomie zarażają innych. Specjaliści twierdzą, że ​​około 13 procent zarażonych jest bezobjawowych.

Minister Zdrowia zapowiedział także zakup 9. milionów masek. Jego zdaniem, zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), nie ma konieczności ich noszenia w miejscach publicznych, jednak kilka krajów zdecydowało się na taki krok. Nikt nie wyklucza, że taki obowiązek zostanie wprowadzony także na Cyprze.

Przypomnijmy, że zgodnie z zaleceniami WHO maseczki powinny nosić osoby chore – stosowanie ich przez osoby zdrowe nie jest konieczne.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!