Cypr wprowadzi „szybkie” testy?

Szaleństwo koronawirusowe trwa a firmy farmaceutyczne zarabiają na pandemii ogromne pieniądze. Tym razem dobra wiadomość dla ciekawych czy są pozytywnie czy negatywnie bezobjawowi bo już za około 100 euro, w zaledwie 20 minut mogą to sprawdzić. 

Szybkie testy, bo o nich mowa, są tak samo wiarygodne jak testy PCR. Co to oznacza? Trudno powiedzieć, bo przecież testy PCR są mało wiarygodne. Sami zatem sobie odpowiecie na to pytanie.

Szybkie testy mogą być używane do masowych badań przesiewowych na lotniskach, w szkołach i szpitalach. Członek rządowego zespołu epidemiologicznego i profesor mikrobiologii i wirusologii molekularnej na Uniwersytecie w Nikozji twierdzi że „to nieprawda, że ​​są zawodne, bo te, które ostatnio powstały, są dobre, szybkie i tanie; upraszczają również śledzenie kontaktów ”.

Testy wykrywają specyficzne białka – znane jako antygeny – na powierzchni wirusa. Podobno można nawet ustalić stopień ryzyka zakażenia u danej osoby. Wiedza niezbędna by opisać Covid19 na kartach historii wśród hiszpanki i innych ścielących się trupem upiorności.

Pan profesor wyjaśnił że „ludzie mogą sami przeprowadzać testy” dodając, że są one „podobne do testów ciążowych”. 

Potrzebna jest tylko próbka śliny.

Reuters ogłosił, że szybkie testy zostały wprowadzone od 20 października na lotnisku Heathrow. Test kosztuje 80 £, a wynik jest gwarantowany w ciągu godziny.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading