Cypr wielkanocnym hitem dla Polaków

Cypr bardzo awansował wśród Polaków na wielkanocny wypad urlopowy

Wielkanocne wycieczki na Cypr są prawdziwym hitem wśród Polaków.

Głównie preferencje wczasowe Polaków podczas nadchodzących świąt to morze i słońce. W tegorocznej pierwszej piątce kierunków na Wielkanoc znalazły się same ciepłe kraje, a przynajmniej takie, w których można liczyć na pewną, słoneczną pogodę.

Egipt to, podobnie jak przed rokiem, wielkanocny bestseller. Kraj faraonów jest też jednym z dwóch kierunków w TOP5, który utrzymał swoją pozycję w rankingu najpopularniejszych kierunków na święta w porównaniu z poprzednim rokiem. Kolejnym jest Cypr zajmujący pozycję trzecią a na pozostałych obserwujemy kilka interesujących przesunięć – mówi Dominik Miłowski, wiceprezes ds. produktu w Wakacje.pl w rozmowie z BizBlog

Na drugim miejscu znalazł się urlop w Turcji, na kolejnych Hiszpania, Grecja oraz Malta. Popularna kiedyś Tunezja znajduje się na miejscu 8., natomiast wypoczynek w Polsce to ostatnie, dziesiąte miejsce.

Według statystyk portalu wakacje.pl 62% Polaków wybiera pobyty 7 dniowe, natomiast krótsze, 3-6 dni, to wybór 23% mieszkańców naszego kraju.

Widać też znaczącą przewagę wyżywienia all inclusive nad dwoma posiłkami – podczas gdy z tej pierwszej opcji korzysta 65% klientów Wakacje.pl podróżujących na Wielkanoc, to z tej drugiej 21%. To pokazuje, że struktura wyjazdów jest w tym czasie nieco inna niż w okresie wakacji letnich, kiedy na formułę „wszystko w cenie” decyduje się około 90% klientów.

Prawdopodobnie jest to związane z tym, że wówczas wiele osób spędza urlop stacjonarnie w hotelu, wybierając się ewentualnie na wycieczki fakultatywne.

Teraz kiedy temperatura wody jeszcze może nie zachęcać do kąpieli, Polacy chętniej wychodzą poza obiekt i korzystają z atrakcji, jakich mogą doświadczyć w odwiedzanym miejscu.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading