fbpx

Cypr wesprze Polaków w protestach

Polki mieszkające na Cyprze postanowiły wesprzeć te protestujące w Polsce. Jak udało nam się ustalić, już w czwartek, o godzinie 16:00 rozpocznie się pod Ambasadą RP w Nikozji protest – spacer wspierający protesty w Polsce.

Kobiety zorganizowały się same, po prostu skrzyknęły się na Facebooku w specjalnie utworzonej w tym celu grupie “Cy dla Polek-Dla Kobiet ❤️” (znajdziecie ją tutaj). Grupa rozwija się błyskawicznie, zaledwie po kilku godzinach od jej powstania miała ponad 200 członków.


Kobiety postanowiły – dołączamy do protestu, tu na Cyprze.

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią postanowiły, że będę spacerować wokół Ambasady w Nikozji. Początek czwartek, 29.10.2020 godzina 15:30. Oto fragment wydarzenia:

Przynieście ze sobą maseczki oczywiście (bo jak wiadomo za to możemy otrzymać mandat), żele antybakteryjne, wieszaki i znicze które zostawimy pod Ambasadą, czarne parasolki.
Ubieramy się na czarno, ale jeśli ktoś ma ochotę przyjść ubrany inaczej, będzie prosto po pracy nic nie stoi na przeszkodzie, to w końcu tylko ubiór. Liczy się obecność i wsparcie. Banery organizujemy we własnym zakresie jeśli to się zmieni na pewno zrobię update! Możecie tez na białych t-shirtach namalować czerwony znak protestu tak jak robiły to dziewczyny w innych miastach/państwach.

Będziemy tam. Postaramy się wszystko transmitować na żywo…


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!