Cypr w żałobie

Na dzisiejszym posiedzeniu, Rada Ministrów ogłosiła trzydniową Żałobę Narodową

Dzisiejsze posiedzenie rządu było inne niż zawsze. Na miejscu, gdzie zawsze siedziała Zeta Emilianidou pojawiło się jej zdjęcie, białe kwiaty oraz została zapalona świeca – ministrowie zdecydowali o ogłoszeniu trzydniowej Żałoby Narodowej.

Wszystkie flagi narodowe zostały opuszczone do połowy, zostały anulowane także wszystkie wydarzenia w których mieli brać udział przedstawiciele władz.

Jeszcze dziś po południu, zwłoki Zety Emilianidou zostaną przewiezione specjalnym transportem rządowym na Cypr.

Gabinet zdecydował też, że zmarły minister zostanie pochowany z honorami pełniącego obowiązki ministra, a pogrzeb odbędzie się w piątek w kościele Ayia Sophia w Strovolos. Zgodnie z tradycją, ciało zostanie wystawione pomiędzy 8:00 a 10:00 rano, a pogrzeb odbędzie się o godzinie 11:00.

Księga kondolencyjna zostanie udostępniona w ministerstwie pracy i będzie można się w niej wpisać w środę w godzinach 12:00 – 15:00 w środę oraz 9:45 – 15:00 w czwartek a także w piątek w godzinach 8:00 – 15:00.

Na pogrzeb będą mogli przyjść wszyscy zainteresowani.

Emilianidou spędziła trzy tygodnie w śpiączce farmakologicznej na oddziale intensywnej terapii w centrum medycznym Ygeia w Atenach po tym, jak 15 maja pękł tętniak mózgu.

Zmarła w miniony poniedziałek.

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading