fbpx

Cypr w europejskiej czołówce testowania

Do wtorku wykonano na Cyprze 34 087 testów na koronawirusa co daje średnią testów na poziomie 28 233 testy na 1 mln osób. Dla porównania w Polsce wykonano w przeliczeniu na 1 milion mieszkańców przeprowadzonych zostało ok. 5,6 tys. testów.

W zestawieniu liczby testów w przeliczeniu na milion mieszkańców, przygotowanym przez Euractiv najlepiej wypadła Islandia. Testy wykonano tam 56 436 razy w przeliczeniu na milion mieszkańców. Na drugim miejscu są: Luksemburg  (53 992  razy a 1 mln osób), na trzecim Estonia  (30 855 testów na 1 mln osób), na czwartym Cypr –  28 233 testy na 1 mln osób, na piątym San Marino (25 893 testów na 1 mln osób).

Na Cyprze, podobnie jak w innych europejskich krajach, wykonuje się także testy u potencjalnie zdrowych pacjentów. Rząd zdecydował o wykonaniu 20000 bezpłatnych testów wśród osób, które nadal pracują oraz 800 testów wśród losowej populacji wyspy. Ponadto firmy oraz instytucje, które wciąż prowadzą działalność zostały zobowiązane do wykonania testów wszystkich swoich pracowników.

Zdaniem ekspertów wiele osób może chorować bezobjawowo na koronawirusa i wciąż zarażać, dlatego też Światowa Organizacja Zdrowia apeluje o jak wykonanie testów wśród jak największej liczby ludności.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!