Cypr uruchomi GreenPass dopiero w lipcu?

Kilka unijnych krajów, w tym Polska, już używa unijnych „paszportów” – na Cyprze będą prawdopodobnie dostępne od 1 lipca

Wielokrotnie w wiadomościach do naszej redakcji powtarza się pytanie czy można na Cypr przylecieć okazując unijny GreenPass, który wydawany jest przez polskie władze. Niestety, ale w chwili obecnej GreenPass nie jest honorowany przez Republikę Cypryjską – na szczęście Polska znajduje się w grupie zielonej i nie trzeba okazywać wyników testu ani potwierdzenia szczepienia. Inaczej jest natomiast w drodze powrotnej – aby zostać zwolnionym z obowiązkowej kwarantanny można po wylądowaniu w Polsce okazać unijną przepustkę, można także okazać negatywny wynik testu antygenowego wykonany w dowolnym punkcie na Cyprze.


Jak informuje cypryjski rząd, od 1 lipca Cypr wprowadzi unijne rozwiązanie GreenPass


Problem mają jednak Polacy przylatujący na Cypr z innych krajów, które zgodnie z cypryjską klasyfikacją znajdują się w strefie żółtej lub czerwonej. Osoby te muszą okazać po przylocie na Cypr zaświadczenie o wykonanym szczepieniu (natychmiast po drugiej dawce można przylecieć) lub negatywny wynik testu PCR. Cypr zapowiada wprowadzenie GreenPass dopiero od 1 lipca i dopiero po tym dniu będzie on honorowany na lotniskach w Pafos i Larnace.

Bardzo prosimy abyście pamiętali, że każdy pasażer powinien przed wylotem dokonać rejestracji na platformie CyprusFlightPass (tutaj). Bez znaczenia z jakiego kraju przylatujecie na Cypr rejestracja jest obowiązkowa – brak dokumentu CyprusFlightPass może spowodować, że nie zostaniecie wpuszczeni do samolotu lub, gdy uda Wam się „przemknąć obsłudze”, zostaniecie ukarani mandatem w wysokości 300€ po wylądowaniu.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading