Cypr uruchomi 20 nowych e-usług do lipca 2024 r

Będzie można wnioskować elektronicznie między innymi o wydawanie i odnawianie dowodów osobistych i paszportów czy ponowne wydawanie aktów urodzenia i zgonów.

Do lipca 2024 r. dostarczonych zostanie 20 nowych e-usług, m.in. wydawanie i odnawianie dowodów osobistych i paszportów, ponowne wydawanie aktów urodzenia i zgonów oraz wydawanie zaświadczeń o statusie wojskowym – powiedział wiceminister badań Nicodemos Damianou. we wtorek.

Damianou powiedział także, że w ciągu roku zacznie działać portal rządowy i aplikacja obywatela cyfrowego.

Odnosząc się do kwestii związanych z systemem e-sprawiedliwości, z którym występują problemy od czasu jego wprowadzenia, Damianou stwierdził, że przywrócenie systemu jest procesem czasochłonnym.

Jego zdaniem w ciągu 2024 roku resort stworzy usługi cyfrowe, obejmujące m.in. wydawanie zaświadczeń o statusie wojskowym dla ministerstwa obrony narodowej oraz usługi urzędu stanu cywilnego, takie jak wnioski o wydanie i przedłużenie ważności dowodów osobistych i paszportów oraz ponowne wydawanie aktów urodzenia i zgonów.

Uruchomiony zostanie także system on-line, w którym nauczyciele będą informowani o terminach, zastępstwach i przeniesieniach.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading