fbpx

Cypr testuje i dlatego nie ma turystów?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Niektóre kraje mają dużo wyższy współczynnik pozytywności, ale ECDC uważa je za bezpieczniejsze niż Cypr

Cypryjski rząd jest dumny z ilości testowanych codziennie osób – wyspa zajmuje pierwsze miejsce w Europie pod względem ilości wykonywanych testów. Niestety, właśnie z powodu ilości wykonywanych testów Cypr może być uważany za kraj stosunkowo mało bezpieczny dla podróżnych.

Skąd ten pomysł? Otóż zgodnie z międzynarodowymi standardami wskaźnikiem bezpieczeństwa kraju jest ilość osób zakażonych na sto tysięcy mieszkańców. Im więcej więc zakażeń, tym mniej bezpieczny staje się dany obszar. Spójrzcie na najnowszą mapę ECDC:

Wyraźnie wynika z niej, że Cypr jest uznawany za kraj “ciemnoczerwony”, Grecja natomiast za kraj “czerwony” pomimo tego, że współczynnik zakażeń na Cyprze jest cztery razy niższy niż w Grecji – u nas wynosił w piątek nieco ponad 1%, natomiast w Grecji 4,7%. Jak to jest więc możliwe, że Cypr pozostaje “ciemnoczerwony” a Grecja jest jedynie “czerwona”.

Na Cyprze gdzie mieszka około 800 tysięcy osób wykonuje się około 50000 testów codziennie, w Grecji, która jest zamieszkana przez ponad 10 milionów obywateli, wykonuje się średnio 65000 testów, na Cyprze ujawniono około 600 zakażeń, w Grecji natomiast trzy razy więcej. Mapa ECDC pokazuje ilość zakażeń na milin mieszkańców – im więcej testów tym więcej zakażeń…
Co ciekawe, w Polsce, 17.04.2021 wykonano około 84000 testów…

Można więc śmiało powiedzieć, że im więcej testów tym więcej zakażeń, im więcej zakażeń tym kraj jest mniej bezpieczny…


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!