Cypr: Szwajcarskie orzeczenie a jakość życia osób starszych

Emerytów nie stać na to aby włączyć wentylator w upalne dni! Organizacja chce pozwać Cypr do ETPCz za brak rabatów na prąd.

Prezes Obserwatorium Trzeciego Wieku Dimos Antoniou, ponownie wezwał EAC i państwo do zaoferowania hojnych obniżek za prąd dla emerytów o niskich dochodach.

Jak powiedział w rozmowie z Philenews, wiele osób o niskich dochodach, a do nich z cała pewnością należą emeryci i renciści, zastanawia się nawet nad tym czy są w stanie zapłacić za prąd zużyty przez wentylator. Klimatyzatorów w mieszkaniach osoby starsze nie używają wcale w związku z obawą o bardzo wysokie rachunki.

Mówią nam, że nie mają pieniędzy na opłacenie prądu. Zachęcamy, aby przynajmniej włączyły wentylator, stosowały zimne okłady i brały częste prysznice dla ochłody. 
Na szczęście niektóre gminy oferują klimatyzowane pokoje, ale znowu jak długo powinny tam przebywać osoby starsze? Pojedzie na jedną, dwie, trzy godziny, a potem wrócą do domu

Antoniou zaapelował o przyznanie specjalnych rabatów na prąd dla osób o najniższych dochodach.

Wiedzą, kim są ci najniżsi emeryci, którzy mają problemy zdrowotne i jakie mają dochody. Niestety, specjalnym cennikiem EAC nie objęci są emeryci i renciści o niskim statusie

Obserwatorium zwróci się opinię do swoich prawników, aby wystąpić przeciwko Republice Cypryjskiej na podstawie orzeczenia sądu w Szwajcarii, które ma związek z jakością życia osób starszych.

Przypomnijmy, że Europejski Trybunał Praw Człowieka uznał, że Szwajcaria chociaż podpisała konwencje dotyczące ochrony środowiska i ochrony swoich obywateli przed ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi, takimi jak upały, nie uchroni dostatecznie osób starszych . 


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading