fbpx

Cypr zaszczepi 16. i 17. latków

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Ministerstwo Zdrowia, po uwzględnieniu zaleceń Cypryjskiego Towarzystwa Pediatrycznego, ogłasza rozpoczęcie szczepień dla 16. i 17. latków.

Młodzi ludzie będą szczepieni preparatami mRNA za zgodą opiekunów. Decyzja została podjęta w celu zapewnienia ochrony zdrowia publicznego i „po uwzględnieniu zaleceń cypryjskiego społeczeństwa pediatrycznego” – podało ministerstwo.

Portal szczepień dla nastolatków w wieku od 16 do 17 lat zostanie otwarty w środę o godzinie 7.30 i pozostanie otwarty dla wszystkich osób powyżej 16. roku życia do momentu wyczerpania szczepionek. Wizytę za pośrednictwem Portalu Szczepień mogą umówić rodzice/prawni, opiekunowie lub lekarz prowadzący/pediatra w porozumieniu z rodzicami/prawnymi opiekunami dzieci


Młodzi ludzie, w dniu szczepienia, muszą mieć przy sobie podpisany formularz – znajdziecie go tutaj >>>


Formularz powinien być podpisany przez oboje rodziców lub opiekunów, dowód osobisty (lub paszport) oraz kopię dokumentów tożsamości rodziców lub opiekunów.

Według danych z zespołu ds. śledzenia kontaktów „prawie 30 procent nowych przypadków koronawirusa to osoby w wieku 18 lat i młodsze, zwłaszcza nastolatki w wieku od 15 do 18 lat”. Terminy szczepień można również umówić za pośrednictwem lekarzy osobistych lub pediatrów.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!