Czemu na Cyprze nie działa Street View?

Dziwna sprawa. Niby Cypr jest państwem europejskim, z ciekawymi widokami i zabytkami, a coś takiego jak Google Street View nie działa. Nie jest dostępne.

Czyżby Cypr nie wyraził zgody na fotografowanie? Być może, ale bardziej prawdopodobne jest to co powiedział we wrześniu zeszłego roku jeden z pracowników Google:

Na Cyprze są bardzo złe drogi i samochody Google nie mogą wykonywać dobrych zdjęć. Do tego dochodzi słaby internet i GPS nie ładuje się odpowiednio szybko. Ludzie na Cyprze chcą odpocząć od zgiełku świata, a nie używać gadżetów.

Być może…

Należy dodać do tego, że Cypr jest podzielony i wciąż w stanie wojny z Turcją. Zresztą sami doskonale wiecie, że dostanie dobrej mapy GPS całej wyspy jest naprawdę trudne.  W pakietach map dostępnych pod hasłem EUROPA bardzo rzadko dostępny jest także Cypr. Często jest on podpięty pod Grecję, zresztą tak do końca nie wiadomo czemu.

Być może już wkrótce to się zmieni i Google zainteresuje się Cyprem bardziej poważnie. Już w 2011 roku plotkowano, że inne firmy fotografują Nikozję i jej okolice, widziano nawet samochody. Niestety, plotki okazały się plotkami a z przedsięwzięcia nic nie wyszło.

W polskich mediach pojawiają się informację, że Google postanowiło zaktualizować swoje mapy i fotografuje miasta ponownie. Być może przy tej aktualizacji pojawi się także Cypr?


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading