Cypr rozpoczyna masowe szczepienia

Druga faza szczepień Covid-19 rozpocznie się 8 stycznia

Zastępca szefa służb medycznych Olga Kalakouta powiedziała, że ​​szczepionki będą podawane w ośrodkach podstawowej opieki zdrowotnej na całej wyspie. Osoby, które nie należą do określonej grupy wskazanej przez władze, nie będą mogły zarejestrować się w portalu na wizytę. Na Cyprze będzie działać 38 ośrodków, z jedną do trzech stacji, z których każda byłaby w stanie podać około 350 szczepionek dziennie.

Władze ds. Zdrowia sklasyfikowały populację według ryzyka, wieku itp. i spodziewają się w tym tygodniu podać szczepienia personelowi pierwszego kontaktu i mieszkańcom domów opieki. Program zostanie teraz przeniesiony do drugiej grupy, osób po 80. roku życia, które nie mieszkają w domach opieki ani innych zorganizowanych placówkach. Następna grupa to osoby powyżej 76 roku życia, a następnie osoby powyżej 16 roku życia należące do grup wysokiego ryzyka. Kolejna grupa to pracownicy służby zdrowia w innych rejonach, więźniowie i migranci w ośrodkach recepcyjnych.

Ogólna populacja jest ostatnia.

Od wtorku osoby powyżej 80 roku życia będą mogły rejestrować się za pośrednictwem portalu, który jest dostępny na stronie internetowej Gesy (www.gesy.org.cy)

Kalakouta powiedziała, że władze będą udustępniać terminy spotkań w zależności od dostępności szczepionek. Osoby, które nie należą do tej grupy wiekowej, nie będą miały dostępu do rejestracji. Po rejestracji wysłane zostanie potwierdzenie w wiadomości tekstowej. Osoby, które same nie mają dostępu do portalu, mogą zostać zarejestrowane przez lekarzy rodzinnych, członków rodziny lub przyjaciół.

Według Kalakouta, pierwszy etap szczepień tej grupy odbędzie się między 8 a 15 stycznia. Szczepienia odbędą się w ośrodku zdrowia Latsia w Nikozji, starym szpitalu Limassol, starym szpitalu w Larnace i szpitalu ogólnym w Pafos.

Władze planują również wykorzystać mobilne jednostki, wypróbowane i przetestowane już w pierwszej fazie z domami opieki, aby dotrzeć do odległych obszarów zamieszkanych głównie przez osoby starsze.

Osoby zaszczepione otrzymają kartę z niezbędnymi informacjami, w tym typem szczepionki i numerami partii, a także datą drugiego szczepienia. W razie potrzeby portal wystawi świadectwa szczepień po podaniu drugiego zastrzyku. Jest om kompatybilny z systemami w całej UE – może służyć jako baza danych dla podróżnych.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading