Cypr przyjmie uciekinierów z Izraela

Rząd uruchamia plan „Estia”, mający na celu przyjęcie osób uciekających przed izraelskim konfliktem

We wtorek rząd uruchomił narodowy plan działania „Estia” dotyczący przyjmowania osób uciekających przed trwającym konfliktem w Izraelu. Plan zakłada, że ​​Cypr będzie pełnił rolę ośrodka dla obywateli państw trzecich uciekających z Izraela. Uciekinierzy zatrzymają się na Cyprze przed repatriacją do własnych krajów pochodzenia.

Decyzję podjęto po posiedzeniu ministerialnej grupy ds. zarządzania kryzysowego, zwołanego przez ministra spraw zagranicznych Constantinosa Kombosa, w którym uczestniczyli także minister spraw wewnętrznych Constantinos Ioannou i minister porządku publicznego Anna Procopiou.

Decyzja została podjęta po tym, jak Ioannou powiedział wcześniej, że Cypr jest gotowy do wdrożenia planu .

W tym celu cypryjskie linie lotnicze TUS Airways i Cyprus Airways kontynuują i zwiększają liczbę lotów między Cyprem a Izraelem. Dzisiaj wystartuje siedem dodatkowych lotów na tej trasie, a w sumie osiem dodatkowych lotów w środę, czwartek i piątek.

Amerykańscy przewoźnicy United Airlines, Delta Airlines i American Airlines zawiesili loty do Izraela, natomiast europejscy przewoźnicy, w tym Ryanair, Norwegian Air, Air France, Finnair i Wizz Air zawiesili swoje usługi.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading