Cypr pożegnał Zetę Emilianidou (zdjęcia)

Na pogrzeb przyszły setki zwykłych ludzi, cała administracja rządowa a także dyplomaci akredytowani na Cyprze

Podczas przemówienia w kościele Prezydent Nicos Anastasiades nazwał minister pracy Zetę Emilianidou „najlepszym ministrem” i „ministrem ubogich”.

Zgodnie ze zwyczajem, przez dwie godziny przed rozpoczęciem pogrzebu w kościele była wystawiona trumna z ciałem Zety Emilianidou – ustawiała się długa kolejka osób chcących złożyć jej osobisty hołd.


Prezydent stwierdził, że państwo opiekuńcze po prostu nie byłyby możliwe bez osobistego wysiłku Emilianidou. Powiedział, że wylew emocji w społeczeństwie jest symbolem wybitnej kariery, jaką miała Emilianidou i sposobu, w jaki wypełniała swoje obowiązki.

Prezydent dodał, że jest dumny z tego, że miał zaszczyt pracować z tą dostojną i szanowaną damą polityki.

Zeta Emilianidou w dniu 3 kwietnia 2013 r. została powołana przez Anastasiadesa na stanowisko Ministra Pracy i Ubezpieczeń Społecznych i pozostała na tym stanowisku przez cały okres jego prezydentury. Była powszechnie szanowana jako minister, cieszyła się zaufaniem związków zawodowych i organizacji pracodawców.

Emilianidou była postrzegana jako będąca w kontakcie z potrzebami tych, którym miała pomagać jako minister odpowiedzialna za opiekę społeczną, pomimo wyzwań związanych z biurokracją rządową i destrukcyjnym przejściem na systemy cyfrowe, w których doszło do opóźnień w wypłacie świadczeń.

Jako minister Emilianidou promowała szereg reform ze szczególnym naciskiem na kwestie opieki społecznej, praw pracowniczych i równości płci w czasie, gdy Cypr wciąż przechodził kryzys finansowy, a ostatnio pandemię, której towarzyszy stale rosnąca liczba uchodźców i migrantów potrzebujących wsparcia finansowego.

W czasie pracy cypr24.eu udało mi się jedynie jeden raz spotkać i porozmawiać z Panią Minister. Muszę Was zapewnić, że była to osoba bardzo kontaktowa, potrafiła słuchać i odpowiedzieć na każde zadane jej pytanie.
Była prawdziwym politykiem i dyplomatą, ale naprawdę interesowała się losem zwykłych ludzi, rozumiała ich problemy.

Cześć Jej Pamięci!
Niech odpoczywa w Pokoju.

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading