fbpx

Cypr potępia słowa Erdogana

Prezydent Nikos Anastasiades, w pisemnym oświadczeniu, potępił niemoralny atak słowny przywódcy Turcji w kierunku Prezydenta Francji. 

Napięcie między Paryżem a Ankarą, zapoczątkowane przez  Erdogana trwa. Erdogan powiedział, że Emmanuel Macron potrzebuje leczenia psychiatrycznego w związku ze swoim stosunkiem do muzułmanów. Francja natychmiast wezwała swojego ambasadora w Turcji.

Emmanuel Macron potępił morderstwo 47.letniego nauczyciela. Prezydent oświadczył, że Samuel Paty zginął w wyniku islamistycznego ataku terrorystycznego, został zamordowany, ponieważ uczył wolności słowa, wiary oraz braku wyznania.

W swym piśmie, Anastasiades stwierdza że całe zdarzenie jest brutalną obrazą europejskich wartości i zasad. Wspomniał również o pirackiej polityce stosowanej przez Turcję na Cyprze, w Grecji, Syrii, Libii, na Kaukazie.

Jak Francja stawi czoła tureckim praktykom? 

Pałac Elizejski określił wypowiedź prezydenta Turcji jako “nie do przyjęcia”. Ankara nie wysłała też kondolencji do francuskiego rządu, po zamordowaniu nauczyciela historii,  któremu 16 października pod Paryżem ścięto głowę za pokazanie uczniom karykatury Mahometa.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!