fbpx

Cypr Północny zamknie przejścia z Cyprem?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Jeśli przypadki koronawirusa będą nadal rosły na obszarach kontrolowanych przez rząd, może dojść do zamknięcia przejść między obiema stronami, poinformowały w czwartek władze Turków cypryjskich.

Według doniesień medialnych na północy „minister zdrowia”, Unal Ustel powiedział, że jeśli liczba dziennych przypadków koronawirusa wzrośnie do 500 i 600, może to być problem w przypadku przejść. Ustel powiedział, że z około 70 codziennych przypadków na obszarach kontrolowanych przez rząd liczba ta wzrosła ostatnio do 430.


Dzienne liczby stale rosną – władze ogłosiły w czwartek 479 nowych spraw. Wskaźnik pozytywności wzrósł o 1,18 proc.


Ustel podobno twierdził, że wzrost zachorowań na obszarach kontrolowanych przez rząd wynikał z faktu, że kraj został otwarty dla turystyki bez testów i odpowiednich kontroli.

Ze strony społeczności Turków cypryjskiech, Republika Cypryjska znajduje się obecnie w kategorii krajów – pomarańczowej. Zgodnie z umową między obiema stronami w sprawie regulacji przejść podczas pandemii sytuacja epidemiologiczna zostanie podzielona na trzy poziomy ryzyka.

Gdy sytuacja zostanie uznana za poziom 1 (zielony), żadne ograniczenia nie będą miały zastosowania. Dla poziomu 2 (pomarańczowego), czyli aktualnej sytuacji, konieczny jest ważny siedm dni negatywny test szybki lub PCR. Przejścia będą zamknięte dla ogółu, gdy sytuacja zostanie sklasyfikowana na poziomie 3 (czerwony). W tej sytuacji przejazdy będą dozwolone tylko dla pracowników, studentów i osób, które muszą przejść między obiema stronami w celu leczenia.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!