Cypr Północny przegrał finałowy mecz ConIFA

Karpatalja pokonała jedenastkę Cypru Północnego po serii karnych 3:2.

Mistrzostwa świata drużyn niezrzeszonych w FIFA rozegrano po raz trzeci (ConIFA World Cup). W 2014 roku najlepsza była Abchazja, a dwa lata temu drużyna Hrabstwa Nice. Teraz turniej odbył się na boiskach w Anglii, a jego organizatorem była somalijska ekipa Barawy. To ta diaspora obecna na Wyspach Brytyjskich gościła drużyn z całego świata.

Turniej rozgrywano na londyńskich boiskach, a wzięło w nich udział 16 drużyn z całego świata reprezentujących m.in. Tamilów, Abchazów, Tybetańczyków, Kabylów z Algierii. Były też europejskie ekipy, jak Padania z północnych Włoch, Cypryjczycy z Północy oraz Karpatalja czyli zakarpackich Węgrów.

W półfinale Cypr Północy wygrał 3:2 z Padanią, a bohaterem spotkania był urodzony w Londynie Billy Mehmet. Były juniorski reprezentant Irlandii Północnej, który przez lata reprezentował i strzelał gole dla szkockiego St. Mirren czy grał w tureckim Samsunsporze, zdobył dwa gole.

Finał został rozegrany na Stadionie Elżbiety II w północno londyńskim Enfield, który prowadził do niedawna jeden z najlepszych angielski sędziów Mark Clattenburg, padł wynik 0-0. W serii karnych lepsi byli Węgrzy z Zakarpacia, którzy wygrali 3-2. Ich najlepszymi strzelcami byli Ronald Takacs oraz Zsolt Gajdos. Ten pierwszy, były juniorski reprezentant Węgier gra w MTK Budapeszt. Z kolei Gajdos występuje w drugoligowym klubie Nyiregyhaza Spartacus.

Była to trzecia edycja ConIFA World Football Cup. Turniej jest kontynuacją stworzonego w 2006 roku Viva World Cup. W zawodach biorą udział reprezentacje, które nie są zrzeszone w FIFA. Chodzi głownie o wyspy, autonomie i narody nie posiadające własnego państwa. Na świecie jest dziewięć powszechnie uznawanych krajów, które nie są członkami FIFA. Wśród nich jest m.in. Watykan i Wielka Brytania (jest reprezentowana w FIFA przez Anglię, Irlandię Północną, Szkocję i Walię). Turniej ConIFA jest organizowany co dwa lata.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!