Cypr podpisze umowę covid’ową z Rosją

Wiceminister turystyki Savvas Perdios zapowiedział podpisanie porozumienia z Rosją

Podczas internetowej dyskusji z przedstawicielami organizacji i stowarzyszeń turystycznych, Savvas Perdios wyraził zadowolenie z podpisanego w Izraelu porozumienia w sprawie „Zielonych Paszportów”.

Przypomnijmy, że zaledwie kilka dni temu pomiędzy Izraelem i Cyprem zostało podpisane porozumienie na podstawie którego, zaszczepieni obywatele Izraela mogą bez przeszkód przylatywać na Cypr. Rząd Izraela, wystawi im tak zwane „Zielone Paszporty”, które będą zwalniały z obowiązkowej kwarantanny oraz testów na obecność koronawirusa. Perdios zaznaczył, że w porozumieniu znalazł się zapis o ewentualnym darmowym przetestowaniu wybranych osób na cypryjskich lotniskach po przylocie na wyspę.

Jak powiedział minister, Ministerstwo Spraw Zagranicznych omówi podobne rozwiązanie ze swoim odpowiednikiem w Rosji co pozwoli na stworzenie podobnej regulacji i przyjazd zaszczepionych turystów na Cypr.

W zawartym z Izraelem porozumieniu zapisano, że „Zielony Paszport” może być wystawiany jedynie w stosunku do osób zaszczepionych zatwierdzonymi przez Komisję Europejską szczepionkami. W przypadku Rosji szczepienia dokonywane są szczepionkami „Sputnik”, które zostały dopiero zgłoszone do zatwierdzenia przez Europejską Agencję Leków (EMA) i tak naprawdę termin ogłoszenia jej jako „bezpieczna” nie został jeszcze podany.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading