fbpx

Cypr podpisze umowę covid’ową z Rosją

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Wiceminister turystyki Savvas Perdios zapowiedział podpisanie porozumienia z Rosją

Podczas internetowej dyskusji z przedstawicielami organizacji i stowarzyszeń turystycznych, Savvas Perdios wyraził zadowolenie z podpisanego w Izraelu porozumienia w sprawie “Zielonych Paszportów”.

Przypomnijmy, że zaledwie kilka dni temu pomiędzy Izraelem i Cyprem zostało podpisane porozumienie na podstawie którego, zaszczepieni obywatele Izraela mogą bez przeszkód przylatywać na Cypr. Rząd Izraela, wystawi im tak zwane “Zielone Paszporty”, które będą zwalniały z obowiązkowej kwarantanny oraz testów na obecność koronawirusa. Perdios zaznaczył, że w porozumieniu znalazł się zapis o ewentualnym darmowym przetestowaniu wybranych osób na cypryjskich lotniskach po przylocie na wyspę.

Jak powiedział minister, Ministerstwo Spraw Zagranicznych omówi podobne rozwiązanie ze swoim odpowiednikiem w Rosji co pozwoli na stworzenie podobnej regulacji i przyjazd zaszczepionych turystów na Cypr.

W zawartym z Izraelem porozumieniu zapisano, że “Zielony Paszport” może być wystawiany jedynie w stosunku do osób zaszczepionych zatwierdzonymi przez Komisję Europejską szczepionkami. W przypadku Rosji szczepienia dokonywane są szczepionkami “Sputnik”, które zostały dopiero zgłoszone do zatwierdzenia przez Europejską Agencję Leków (EMA) i tak naprawdę termin ogłoszenia jej jako “bezpieczna” nie został jeszcze podany.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!