fbpx

Cypr poda szczepionkę wszystkim bez ograniczeń

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

W chwili obecnej Cypr nie przewiduje ograniczenia podawania szczepionek

Jak zapewne doskonale wiecie, wiele krajów (w tym Polska) zdecydowało się na niepodawanie szczepionki firmy AstraZeneca osobom starszym. W przypadku Polski ustalono granicę na 60 lat, natomiast na przykład w Niemczech na 65 lat.

Zastępca dyrektora ds. Usług medycznych Olga Kalakouta powiedziała w rozmowie z „News Beats” w telewizji cyfrowej, że Cypr nie będzie różnicował podawania szczepionek konkretnych firm mieszkańcom – wszyscy, kolejno będą dostawali szczepionki zgodnie z dostawami. Osoby szczepione nie będą mogły także dokonać wyboru rodzaju szczepionki.

Zdaniem Kalakouty nie ma powodu do rozróżniania szczepionek – Europejska Agencja Leków zezwoliła na ich stosowanie w stosunku do wszystkich.

Prawdopodobnie do niedzieli będziemy mieli pierwsze szczepionki AstraZeneca na Cyprze. Planujemy natychmiastowe ich przekazanie i umawianie nowych terminów szczepień. Ponadto w tym samym czasie przystępujemy do szczepień pracowników służby zdrowia. Celem UE i nas jest zaszczepienie wszystkich pracowników służby zdrowia i pracowników opieki społecznej do końca lutego lub do marca. Drugą dawkę szczepionki Astrazeneca można podać w okresie do 12 tygodni .
Do końca lutego powinno dotrzeć 69000 szczepionek

Jak poinformowała Olga Kalakouta do końca ubiegłego tygodnia zaszczepiono na Cyprze 15000 osób.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!