Cypr odmówił wywieszenia flagi

Kosowo jest oburzone – Cypr odmówił wywieszenia flagi państwowej

Reprezentanci Kosowa nie mogli brać udziału pod własną flagą w mistrzostwach Europy w karate, które odbywały się na Cyprze. Kosowska federacja jest oburzona tym skandalem.

Impreza odbywała się w dniach 3-5 lutego w Larnace.

Cypryjski rząd zakazał wywieszenia flagi Kosowa i śpiewania hymnu reprezentantom tego kraju. Udział w zawodach miało wziąć 30 kosowskich karateków.

Przypomnijmy, że Kosowo jako kraj nie jest uznawane przez blisko połowę państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Ostatecznie karatecy wycofali się z udziału w zawodach na znak protestu przeciwko decyzji cypryjskich władz. Dziennikarz Sam Street informuje, że Kosowska Federacja Karate odwoływała się od tego zarządzenia, ale ich starania okazały się nieskuteczne. Wściekłości nie ukrywa prezes federacji, Avni Gashi.

Zostaliśmy przyjęci jako kraj członkowski przez Europejską Federację Karate i do tej pory rywalizowaliśmy z innymi. Na Cyprze nas jednak nie wpuścili. Powiedziano nam, że zawodnicy mogą występować tylko jako reprezentanci federacji karate, a zamiast flagi widnieć będzie napis „Kosowska Federacja Karate”

To nie pierwszy raz, gdy kosowscy zawodnicy nie mogą wziąć udział w zawodach na Cyprze – w 2021 roku zawodnicy nie zostali wpuszczeni na wyspę.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!