Cypr: nowe przepisy dla rowerzystów

Po siedmiu latach prac w końcu będą odpowiednie przepisy

Przepisy trafiły pod obrady parlamentu w 2011 roku i właśnie teraz pod naciskiem cypryjskich gmin zostały wyjęte z szuflady. Jeśli zostaną uchwalone, a wszystko wskazuje na to że tak się stanie w najbliższych dniach, nie będziecie mogli już ot tak wsiąść na rower i po prostu na nim jeździć – będą Was obowiązywały konkretne przepisy. Zostaną także zmienione przepisy ruchu drogowego tak, aby kierowcy także zwracali szczególną uwagę na rowerzystów.

Rowerzyści muszą trzymać się lewej strony drogi i korzystać z oświetlenia w nocy, a kierowcy muszą pozostawić odległość co najmniej jednego metra między pojazdem a rowerem podczas ich wyprzedzania. Ponadto ustawa zabrania korzystania z roweru pod wpływem alkoholu. Rowerzyści muszą również trzymać obie ręce na kierownicy, poruszać się możliwie równomiernie w linii prostej, kontrolować ruch drogowy i przestrzegać znaków drogowych. Każdy rowerzysta jest zobowiązany do zasygnalizowania w odpowiednim czasie zamiaru zmiany kierunku. W przypadku jazdy w grupie dozwolona jest jazda maksymalnie dwóch rowerów obok siebie.

Zabronione jest parkowanie rowerów i poruszanie się nimi po chodniku dla pieszych, holowanie przedmiotów, ciągnięcie zwierząt lub przewożenie pasażerów.

Kierowcy samochodów zobowiązani zostają do umożliwienia rowerzystom manewrowania i zmiany pasa ruchu.
Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!