fbpx

Cypr nie wejdzie do Schengen

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Cypr nie jest jeszcze gotowy do wejścia do strefy Schengen – powiedziała w środę komisarz do spraw wewnętrznych Ylva Johansson

Przypomnijmy, że do strefy Schengen należą kraje UE z wyjątkiem Bułgarii, Rumunii, Chorwacji, Cypru i Irlandii, obejmuje również Islandię, Norwegię, Szwajcarię i Liechtenstein. Cypr złożył wniosek o przystąpienie do Schengen w 2019 r. i jest oceniany pod kątem spełnienia kryteriów technologicznych i innych.

Przygotowujemy się do zrobienia postępu, ale Cypr nie jest jeszcze w stanie ocenić i nie jest obecnie uważany za gotowy do wejścia do strefy Schengen – powiedziała Johansson w odpowiedzi na pytanie cypryjskiej agencji prasowej.


Cypr złożył wniosek o przystąpienie do Schengen w 2019 r. i jest oceniany pod kątem spełnienia kryteriów technologicznych i innych.


W chwili obecnej Cypr nadal jest kandydatem do Shengen, jednak ze względu na podział wyspy nie jest możliwe jeszcze jego przystąpienie do programu.

Niestety, wstąpienie do Schengen wymagałoby od Cypru zamknięcia granicy lądowej z obszarami okupowanymi co jest w praktyce niemożliwe.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!