Cypr nadal się gotuje!

Po raz kolejny meteorolodzy ogłosili żółte ostrzeżenie pogodowe

Na szczęście to jeszcze nie czerwony alarm, ale do niego brakuje nam zaledwie kilka stopni. Należy jednak pamiętać, że meteorolodzy ogłaszają alarm na podstawie przewidywań a ile faktycznie osiągną słupki rtęci – przekonujemy się na własnej skórze.

Wczoraj maksymalne temperatury o godzinie 15:00 wahały się od 40°C w Nikozji do 32°C w Prodromos i Pafos. Maksymalne temperatury w Larnace, Limassol i Polis Chrysochous wynosiły 34°C, a na Frenaros 37°C (oczywiście w cieniu). Poziom wilgotności wahał się od 23% w Prodromos do 68% w Pafos.


Nowy żółty alert będzie obowiązywał od południa do godziny 17:00. Oczekuje się, że temperatury w głębi lądu wzrosną do około 40°C.

W popołudniowej prognozie pogody opublikowanej w środę, biuro poinformowało, że czwartek będzie głównie słonecznie z temperaturami 40°C w głębi lądu, około 35°C na południowym, wschodnim i północnym wybrzeżu, około 32°C na zachodnim wybrzeżu i 31°C w górach.

Piątek, sobota i niedziela będą słoneczne, natomiast w nocy i wczesnym rankiem na wybrzeżu mogą wystąpić niskie chmury i mgły.

Temperatury od piątku powinny spadać, pozostając blisko lub nieco powyżej średniej sezonowej.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading