fbpx

Cypr łagodzi przepisy wjazdowe

Cypryjski rząd ogłosił, że osoby, które wyjechały z Cypru z powodów medycznych, na krótkie pobyty z powodów zawodowych lub oficjalnych lub podróżują na podstawie przepisów konwencji wiedeńskiej nie będą musiały mieć zaświadczeń o braku koronawirusa. Wszystkie te osoby będą musiały zgłosić się do placówek dyplomatycznych w krajach, w których aktualnie się znajdują i odebrać zaświadczenia o powodach podróży do tych krajów.

Rząd zdecydował także, o całkowitym wstrzymaniu ruchu pasażerskiego. Od najbliższej soboty, 21.03.2020 od godziny 3:00 na Cyprze nie wyląduje żaden samolot pasażerski z 22 krajów, w tym z Polski. Ograniczenie zostało wprowadzone na okres 14 dni. Na liście krajów objętych zakazem lotów znajdują się także Grecja i Wielka Brytania. Nadal obowiązuje jednak zasada wjazdu na teren republiki z aktualnym zaświadczeniem o stanie zdrowia.

Cypryjska linia lotnicza, TUS Airways, poinformowała, że oddała swój samolot do dyspozycji rządu, aby wypełnić pustkę transportową pozostałą po tym, jak zagraniczne linie lotnicze przestały latać na wyspę. Linie lotnicze poinformowały, że ich samoloty są obecnie w stanie gotowości, zaopatrzone w pełną załogę, która ma pomóc w przewiezieniu cypryjskich obywateli do kraju.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!