Cypr jest samolotów gaśniczych!

Aktualnie na Cyprze nie ma żadnego samolotu gaśniczego – przylecą dopiero w czerwcu.

Cypr nie dysponuje obecnie żadnym samolotem gaśniczym, który mógłby zostać użyty w przypadku pożaru lasu. I dzieje się tak pomimo gwałtownej zmianie temperatury, która sprzyja takim zjawiskom – taką informację usłyszeli posłowie od urzędnika departamentu leśnictwa Kostasa Papageorgiou, który był obecny podczas posiedzenia komisji ds. środowiska Izby Reprezentantów.

Niestety, obecnie nie mamy żadnego samolotu gaśniczego, na wypadek gdyby coś się stało. Nie wiemy, kiedy będziemy gotowi” – ​​powiedział poseł Disy Prodromos Alambritis.

Według Papageorgiou osiem samolotów znajdujących się na wyposażeniu wydziału leśnictwa jest nadal w naprawie. Jeśli chodzi o dwa prywatne samoloty, jeden w piątek wróci z Izraela, dokąd został wysłany do naprawy.
Drugi będzie gotowy za dwa i pół miesiąca, bo wymaga wymiany silnika.

Jeśli chodzi o dwa samoloty i dwa helikoptery wynajmowane przez rząd, są one nadal w trakcie procedury przetargowej – nie jest do końca wiadome kiedy zostanie ona zakończona.

W sumie na Cyprze będzie osiem samolotów, w tej chwili w dyspozycji pozostają jedynie samoloty Gwardii Narodowej.

Zdaniem przedstawiciela departamentu leśnictwa państwowy mechanizm zwalczania pożarów będzie gotowy na początku czerwca .

Przypomnijmy, że wcześniej cypryjski rząd zapewniał, że pełny stan gotowości przeciwpożarowej zostanie osiągnięty 1 kwietnia.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading