fbpx

Cypr jest przygotowany na atak wirusa

Po ogłoszeniu pierwszych potwierdzonych przypadków koronawirusa w Europie reaguje i Cypr. Służby zdrowia opracowały plan działania na wypadek zgłoszenia przypadku zachorowań na wyspie.


Oczywiście na lotniskach i w portach dla podróżnych dostępne są wszelkie niezbędne informacje na temat wirusa oraz zalecane środki ostrożności dla podróżujących.

Przygotowane zostały także instrukcje dla władz w punktach wejścia (lotniska i porty) oraz przygotowane zostały protokoły w celu rozpoznania podejrzanych przypadków, protokoły w celu przeniesienia takich podejrzanych przypadków przez pogotowie ratunkowe. Przygotowano także ulotki informacyjne z instrukcjami dla pracowników służby zdrowia w portach wjazdu Republiki Cypryjskiej, przygotowano protokół do badania podejrzanych przypadków, w tym testów laboratoryjnych w przypadkach potwierdzających się objawów, przygotowano instrukcję zapobiegają przenoszeniu wirusa do ośrodków zdrowia.

Służby zdrowia na Cyprze są gotowe do wdrożenia nowych instrukcji, które mogą zostać wydane przez Światową Organizację Zdrowia i Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Plan działania na wypadek zgłoszenia przypadku koronawirusa na Cyprze będzie aktualizowany na bieżąco.

Wirus z Wuhan zabił już 56 osób, a liczba zakażonych rośnie lawinowo. Wirus przeskoczył na ludzi ze zwierząt niedawno – w listopadzie lub grudniu. Niewykluczone, że są osoby zakażone, które nie mają żadnych objawów choroby. 


Zostaw swój komentarz:Więcej w tym temacie:
error: UWAGA: Zakaz kopiowania!