fbpx

Cypr gotowy na Digital Green Pass

Cypryjski rząd zaakceptował wprowadzenie unijnego Digital Green Pass od 1.07.2021 roku.

Pasażerowie podróżujący na Cypr będą musieli od 1 lipca przesłać swój cyfrowy certyfikat Covid UE (EUDCC) na platformę internetową Cyprus Flight Pass. Dodał, że wynika to z wcześniejszego zatwierdzenia przez rząd niektórych zmian w planie działania dotyczącym stopniowego ponownego uruchamiania lotów do i z lotnisk w Larnace i Pafos.


Wszyscy przylatujący na Cypr, nadal będą musieli wypełniać Cyprus Flight Pass.


Biorąc pod uwagę najnowsze parametry dotyczące EUDCC, które ma wejść w życie 1 lipca, ministerstwo stwierdziło, że „rząd zatwierdził w celu sprawnego wdrożenia rozporządzenia europejskiego oraz ułatwienia przemieszczania się obywateli europejskich i wjazdu do Republiki Cypryjskiej” następujące:

Wszystkie osoby posiadające ważny certyfikat cyfrowy (EUDCC) wydany przez właściwe organy publiczne państw członkowskich, w tym Europejskiego Obszaru Gospodarczego, będą mogły wjechać na terytorium Republiki Cypryjskiej pod warunkiem posiadania:

  • zaświadczenie o szczepieniu, w którym stwierdza się, że program szczepień nosiciela został ukończony, a od ostatniej dawki (w zależności od podanej szczepionki) do dnia podróży upłynęła określona przez ministerstwo zdrowia liczba dni. Akceptowane będą wyłącznie szczepionki licencjonowane przez Europejską Agencję Leków (EMA) oraz szczepionki Sputnik V lub Sinopharm (BBIBP Covid-19).
  • zaświadczenie o szczepieniu wskazujące na szczepienie jedną dawką dopuszczalnej szczepionki dwudawkowej (zatwierdzonej przez EMA lub Sputnik V lub Sinopharm) i stwierdzające również, że nosiciel wyzdrowiał z Covid-19.
  • zaświadczenie o wyzdrowieniu z Covid-19 wystawione 14 dni od daty pozytywnego wyniku testu RT-PCR. Certyfikat jest ważny do 180 dni od daty pozytywnego wyniku testu – akceptowane będą wyłącznie europejskie cyfrowe certyfikaty odzyskiwania, wystawione przez organy publiczne państw członkowskich, w tym Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii.
  • negatywny PCR – świadectwo badania laboratoryjnego RT, wykonane w ciągu ostatnich 72 godzin przed wyjazdem do Republiki Cypryjskiej – Cypr obecnie akceptuje negatywne testy PCR nie starsze niż 72 godziny na wjazd do kraju, po wejściu w życie rozporządzenia certyfikaty te będą wydawane w formie cyfrowej, zapewniając ich autentyczność.
    W odniesieniu do posiadaczy certyfikatów testów laboratoryjnych PCR, cyfrowych lub nie, stosowana będzie istniejąca procedura wskazana na platformie elektronicznej CyprusFlightPass związanej z kategoryzacją krajów (kategoria zielona, ​​pomarańczowa, czerwona i szara).

Ministerstwo transportu poinformowało, że państwa członkowskie, które nie są jeszcze gotowe do wydawania certyfikatów cyfrowych, mają otrzymać, poprzez odpowiednie rozporządzenie UE, sześciotygodniowy okres przejściowy od jego wejścia w życie.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!