fbpx
EnglishGermanGreekPolishRussian
 • Limassol 24'C ☼
 • Nicosia 27'C 🌥
 • Larnaca 27'C ☼
 • Ayia Napa 25'C ☼
 • Paphos 24'C 🌥
 • Limassol 24'C ☼
 • Nicosia 27'C 🌥
 • Larnaca 27'C ☼
 • Ayia Napa 25'C ☼
 • Paphos 24'C 🌥

Cypr dopłaci do turystyki

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Uruchomiono aplikacje dla dziewięciu nowych programów motywacyjnych, których celem jest promowanie turystyki o szczególnym znaczeniu dla cypryjskiej gospodarki

Programy zostały opracowane przez wiceministerstwo w ramach narodowej strategii turystycznej do 2030 roku i zostały zatwierdzone przez Radę Ministrów.

„Poza wyspecjalizowanymi celami każdego programu, wiceminister poprzez ich wdrażanie dąży bardziej ogólnie do ulepszenia produktu turystycznego i przyciągnięcia większej liczby odwiedzających Cypr poza sezonem” – powiedział minister

Wszystkie programy zawierają wskaźnik zrównoważonego rozwoju, który promuje zaangażowanie lokalnej społeczności, promocję lokalnych produktów, ochronę środowiska naturalnego oraz charakter każdego regionu

Nowe i zmienione programy to:

 1. Zachęty do organizowania konferencji i spotkań na Cyprze.
 2. Program dofinansowania imprez promujących wino, gastronomię i lokalne produkty organizowane na Cyprze.
 3. Wsparcie finansowe na organizację międzynarodowych imprez sportowych na Cyprze.
 4. Program zapewniający gościnność zagranicznym drużynom sportowym, klubom i stowarzyszeniom w celu trenowania i przygotowania na Cyprze.
 5. Wsparcie finansowe na certyfikację usług nurkowania rekreacyjnego na Cyprze
 6. Zachęty do przyjmowania statków wycieczkowych na Cyprze.
 7. Zachęty do zorganizowania zapoznania się z turystyką o szczególnych zainteresowaniach.
 8. Zachęty do tworzenia lub modernizacji infrastruktury i obiektów turystyki szczególnego zainteresowania skierowanych do hoteli i bazy noclegowej, gastronomicznej i osób prawnych.
 9. Zachęty do tworzenia lub modernizacji infrastruktury i obiektów dla turystyki szczególnego zainteresowania skierowanej do gmin i społeczności.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej wiceministerstwa www.tourism.gov.cy lub http://www.tourism.gov.cy/tourism/tourism.nsf/subs_el/subs_el?Opendocument . Wszystkie wnioski należy składać online.

Tak naprawdę programy skierowane są do promowania turystyki zimowej na Cyprze. Dzięki nim, mają szansę na utrzymanie działalności gospodarczej wszelkiego rodzaju firmy organizujące nurkowania, sparingi sportowe czy festiwale jedzenia w okresie gdy na Cyprze jest mało turystów.

Być może uda się dzięki nim wzmocnić turystykę zimową co pozwoli na ograniczenie zamykania hoteli, restauracji czy wręcz niektórych, typowo turystycznych miejscowości.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: Wszystkie teksty, rysunki, zdjęcia oraz wszystkie inne informacje opublikowane na niniejszych stronach podlegają prawom autorskim cypr24.eu.