Cypr chce ograniczyć cesarskie cięcia

Rada Ministrów zatwierdziła plan promowania naturalnego porodu i ograniczenia przedwczesnych porodów za pomocą cesarskiego cięcia.

W oświadczeniu wydanym przez ministerstwo zdrowia napisano, że plan będzie ważnym narzędziem w odniesieniu do obu tematów, „obejmując cztery osie działań obejmujące tematy związane z systemem opieki zdrowotnej, edukacją pracowników służby zdrowia, świadomością społeczną i badaniami”.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w ciągu ostatnich dziesięcioleci na całym świecie wzrosła liczba urodzeń przez cesarskie cięcie , a Cypr jest jednym z krajów o najwyższym wskaźniku porodów przez cesarskie cięcie i wysokim wskaźniku przedwczesności.

„Wdrożenie planu będzie promować skoordynowane działania wszystkich odpowiednich organów w celu zmniejszenia liczby niepotrzebnych ciąż przez cesarskie cięcie i przedwczesnych porodów, pod ogólną koordynacją ministerstwa zdrowia” – kontynuowano w oświadczeniu.

W celu monitorowania realizacji planu powołany zostanie także komitet nadzorujący . W jego skład weszli przedstawiciele ministerstwa zdrowia, Organizacji Ubezpieczeń Zdrowotnych (HIO), Pancypryjskiego Towarzystwa Lekarskiego, Pancypryjskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych oraz Stowarzyszenia Pacjentów (Osak).

„Komisja będzie nadzorować wdrażanie planu, oceniać go i przedkładać zalecenia ministrowi zdrowia” – czytamy w oświadczeniu.

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading