fbpx

Cypr będzie walczył z “prywatnymi” noclegami

Oficjalnie nie chodzi o ceny, ale o bezpieczeństwo turystów.

Wynajęcie całego mieszkania dla kilkuosobowej rodziny jest dużo tańsze niż kilku pokoi w hotelu. Nasze doświadczenia mówią jednoznacznie – czasem taniej jest wynająć mieszkanie lub pokój korzystając z serwisów internetowych takich jak Airbnb czy Booking.com niż wynajmować pokoje w hotelach. Biorąc pod uwagę liczne promocje i wyprzedaże a także oferty specjalne organizowane przez międzynarodowe serwisy internetowe to jest naprawdę opłacalne. Sami zresztą zobaczcie serwis poświęcony mieszkaniom Booking.com (tutaj) czy Cosamundo (tutaj). Stała promocja w serwisie Airnbn gwarantujące 12€ rabatu na pierwszy nocleg także robi swoje (kliknij tutaj).

Cypryjskiej Organizacji Turystycznej nie podoba to się bardzo. Jakby nie było nie zarabia na tym – zarabiają jedynie właściciele mieszkań, którzy nie odprowadzają podatków.

Organizacja zwołała na najbliższy wtorek specjalne spotkanie przedstawicieli rządu i hoteli aby omówić ten problem. W planach jest zakazanie krótkoterminowego wynajmu mieszkań (do 30. dni) pod groźbą bardzo wysokich kar.

Oby to się nie udało…


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!