Cypr będzie pośrednikiem w pomocy dla Strefy Gazy

Dziś dotrze pierwsza pomoc, która zostanie wysłana do Strefy Gazy

Pierwsze pakiety pomocy humanitarnej dla Gazy dotrą na Cypr w środę i zostaną wysłane do oblężonego pasa w ciągu kilku dni – do Kataru poleci zespół specjalistów natychmiast aby omówić szczegóły techniczne dostarczenia pomocy do Gazy.

Zastępca rzecznika rządu Yiannis Antoniou powiedział, że port w Larnace będzie wykorzystywany do wysyłania pomocy do Gazy ze względu na bliskość lotniska. Większość krajów, które będą korzystać z cypryjskiego korytarza humanitarnego, wyśle ​​pomoc na Cypr drogą lotniczą.

Antoniou dodał, że podczas poniedziałkowego spotkania w Katarze emir Tamim bin Hamad Al Thani powiedział prezydentowi Nikosowi Christodoulidesowi, że jego kraj będzie skłonny pomóc w wysłaniu personelu medycznego i pielęgniarskiego do Gazy przez Cypr.

Zgodnie z obecnymi planami personel ten będzie opierał się na francuskim pływającym szpitalu, który będzie zakotwiczony u wybrzeży Gazy.

Antoniou rozmawiał z Cybc o szczegółach pierwszego transportu, mówiąc, że pomoc zostanie wysłana statkiem z Cypru do egipskiego portu w pobliżu Gazy lub mniejszymi statkami, które będą mogły dotrzeć do wybrzeża. Gaza nie ma portu.

Dodał, że pierwsza pomoc, która ma przejść zaproponowanym przez Cypr korytarzem morskim, dotrze na wyspę w środę. Pomoc ta zostanie następnie przewieziona do portu w Larnace, gdzie dodana zostanie pomoc samego Cypru.

Po zebraniu i ustaleniu wszystkich szczegółów technicznych korytarza – statku i trasy – pomoc zostanie wysłana dalej.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!