Cypr atrakcyjniejszy niż Grecja?

Niebawem może się okazać, że turyści zamiast do Grecji będą przyjeżdżać na Cypr – u nas będzie taniej

Na Cypr przylatuje coraz więcej Polaków – to jest fakt. Jesteśmy dla Cypru trzecim najistotniejszym rynkiem turystycznym.

Oczywiście, wyspa nie może w żaden sposób dorównać Grecji – tam Polaków lata naprawdę bardzo wielu – może się jednak okazać, że od przyszłego roku ceny na Cyprze będą atrakcyjniejsze od tych w Grecji.

Grecki rząd, od przyszłego roku, wprowadzi nowy podatek: łóżkowy…

Już teraz, w Grecji, obowiązuje opłata klimatyczna wynosząca od 0,50€ do 1,50€ za osobę, za dobę. Jest ona uzależniona od standardu miejsca noclegowego.

Nowy podatek będzie jednak dużo wyższy i będzie wynosił w obiektach 1. i 2. gwiazdkowych ma wynosić 1,50€ za dobę, w 3. gwiazdkowych 3€, w 4. gwiazdkowych 7€, a w 5. gwiazdkowych aż 10€ za dobę.

Bądźmy szczerzy – dla Polaków, dla czteroosobowej rodziny jadącej na nawet 7. dniowe wakacje do Grecji będzie to znaczny koszt. Biorąc pod uwagę jedynie podatek „łóżkowy” wakacje będą w tym wypadku droższe aż o 196€ a doliczając jeszcze klimatyczny dodatkowy koszt wakacji to aż 224€ czyli blisko tysiąc złotych.

Co ciekawe, nowe „łóżkowe”, będzie doliczane także do wynajmów poprzez platformy typu Airbnb) – za osobę będzie trzeba zapłacić 1,50€.

Z cypryjskiego punktu widzenia powinniśmy się cieszyć, że Grecja dokłada nowe podatki przez co turystyka staje się mniej atrakcyjna. Problemem jest jednak to, że bardzo często greckie rozwiązania kopiuje także rząd w Nikozji.

Musimy mieć nadzieję, że tym razem Cypr nie wprowadzi podobnej opłaty…


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!