fbpx

Cow Vizi. Kobiety ukarane.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Pamiętne zdarzenie z października 2019 mające miejsce na parkingu w Larnace, które wzbudziło oburzenie opinii publicznej, doczekało się finału w Sądzie. I to nie tylko raz, ale dwa razy.

Sąd Rejonowy w Larnace ukarał dwie Cypryjki używające wulgaryzmów i rasistowskiej mowy w kontakcie z przypadkowo napotkaną kobietą obcego pochodzenia, rezydentką Cypru. Karą była grzywna w wysokości 750 euro.


Temu wyrokowi sprzeciwiło się Państwo, argumentując że Sąd Okręgowy nie przypisał słusznego lub jakiegokolwiek znaczenia motywowi uprzedzeń, który przekształca pospolite lub podstawowe przestępstwa Kodeksu Karnego w przestępstwa z nienawiści”.


Apelacja trafiła do  Sądu Najwyższego, który zdecydował że pomimo “nieokiełznanej wulgarności i gwałtownych uprzedzeń” zdaje się że obie kobiety nie planowały tego incydentu.

Zostały ukarane grzywną 3000 euro i 2.miesiącami pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Svetlana Zajceva, czyli główna poszkodowana, nigdy nie złożyła skargi w tej sprawie. Zemstą był wrzucany na YT filmik pokazujący całe zdarzenie, który to obiegł Cypr w ciągu godzin a kolejnego wieczora widzieć go można było w międzynarodowych wieczornych dziennikach telewizyjnych.

Ciekawe czy takie 5 minut sławy nauczyły je szacunku?


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!