fbpx

Covid za wszelką cenę!

Cypr wykonuje ostatnio tyle testów, że wkrótce nie będzie miał na kim ich przeprowadzać, a co gorsza, nie będzie miał kto chorować!

Na brak covidowych pacjentów uskarża się ostatnio jedna z klinik w Larnace, o czym przekonał się pan Dimetris.

Dimetris, mieszka i pracuje na terenie Larnaki, jednak siedziba firmy, w której pracuje, mieści się w Limassol. Ostatnie ograniczenia sprawiły, że każdorazowa wizyta u szefa, wiązała się z covidowym testowaniem. Za każdym razem wynik był negatywny. Kilka dni temu Dimetris poczuł się nieco gorzej, narzekał na bóle w klatce piersiowej i nudności. Zgłosił się do swojego lekarza, który po sprawdzeniu ciśnienia, wykonaniu ekg i innych badań, niestety bez konkretnej diagnozy, otrzymał receptę na leki rozluźniające mięśnie i trzy dni zwolnienia z pracy. Lekarz prosił o telefon następnego dnia.

Kolejnego dnia Dimitris czuł się również źle, a cała akcja zakończyła się solidnymi wymiotami i cudownym ozdrowieniem w godzinach wieczornych.

Lekarz google oceniłby to na zatrucie. Tymczasem prowadzący pana Dimitrisa lekarz, już rano tego drugiego dnia choroby, ustalił że jest to Covid-19 i konieczne jest zapisanie do platformy podejrzanych przypadków. Dimetris wciąż jeszcze obolały, przystał na opinii lekarskiej, jednak, ponieważ trzeciego dnia był zdrów jak ryba, skontaktował się z lekarzem. Lekarz, zamiast radości, że pacjent jest zdrowy, upierał się by Dimetris wykonał test. Dimetris nie dał się zmanipulować, skłamał że tak przejął się diagnozą z dnia poprzedniego i w podskokach udał się na test, który okazał się negatywnym.

Lekarz, choć rozczarowany, ustąpił. Ach, jaka szkoda, że Dimetris nie jest chory. Bez gorączki, kataru, bóli mięśni, ze zwykłą jelitówką kwalifikującą się pod trupem ścieloblnym covidem. Świat już zwariował. Nie ma już innych chorób, a wszystkie drogi, jak widzicie, prowadzą w powiększeniem się popularnych ostatnio statystyk. 

Jeśli oglądacie polską telewizję, nie mogło umknąć waszej uwadze ostatnie rewelacje TVP – TVN. Jedni zwalniają 674 łóżka, a ci drudzy uśmiercają 674 osoby. 

Pozostawiamy to do waszych refleksji. Punkt widzenia, okazuje się, zależy od punktu siedzenia.


Obraz mohamed Hassan z Pixabay


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!