Covid ma teraz inne objawy

Już nie utrata węchu i smaku, ale ból gardła to pierwsze objawy covid19

Dzięki specjalnej aplikacji naukowcy ustalili, że zakażenie covid19 całkowicie uległo zmianie. Zdaniem specjalistów, jednym z pierwszych objawów zakażenia jest ból gardła.

Omikron zajmuje górne drogi oddechowe i głównym objawem jest rzeczywiście ból gardła, bądź objawy przypominające takie sezonowe przeziębienia. Pacjenci często zgłaszają też ból głowy, ból mięśni oraz suchy kaszel. Z rzadszych dolegliwości mogą wystąpić biegunki, czyli objawy ze strony układu pokarmowego – twierdzi prof. Tim Spector z King’s College London

Jak wynika z obserwacji nadal na Covid19 chorują całe rodziny jednak do szpitala najczęściej trafiają seniorzy powyżej 80. roku życia.

Wiele osób pierwsze objawy covid19 bierze za zwykłe przeziębienie i do momentu gdy gwałtownie nie wzrośnie temperatura ich ciała nie testuje się w kierunku zakażenia koronawirusem. Zakażeni czekają z testowaniem także do momentu gdy stracą węch lub smak – zdaniem ekspertów te objawy, w przypadku podwariantów Omicrona, występują niezwykle rzadko.

Specjaliści uważają, że ilość zakażeń jest dużo wyższa od tej potwierdzonej oficjalnie właśnie z powodu braku testów.

Przypomnijmy, że na Cyprze, w każdej aptece, można kupić testy do samodzielnego wykonania w domu – koszt 5 sztuk to 6€.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading