Covid-19: weszły w życie obostrzenia

Plotki stały się faktem! Obostrzenia związane z koronawirusem weszły w życie – jest decyzja cypryjskiego rządu

Dostęp do domów opieki, szpitali i podobnych obiektów będzie możliwy dla odwiedzających tylko wtedy, gdy uzyskają negatywny wynik testu na Covid-19 – tak formalnie zdecydował rząd w czwartek.

Ogłoszone środki mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa są takie same, jak te uzgodnione w środę na spotkaniu Ministra Zdrowia Popi Kanari z naukowym komitetem doradczym ds. Covid-19 – podczas którego eksperci stwierdzili, że podszczepy Omicron 2, w szczególności JN. 1, osiągnęły obecnie status ogniska.

Zgodnie z nowymi przepisami ujemny wynik szybkiego testu PCR lub testu PCR wykonanego w ciągu 48 godzin będzie obowiązkowy w przypadku wizyt w domach opieki, szpitalach, przychodniach, u dentysów i wszelkich placówkach zamkniętych opiekujących się grupami szczególnie wrażliwymi. Dotyczy to każdego, kto ukończył 12. rok życia.

Pracownicy w tych samych obiektach, takich jak domy opieki, szpitale lub inne miejsca, w których przebywają osoby starsze i inne grupy bezbronne, będą musieli nosić maski, podobnie jak goście w wieku powyżej 12 lat.

W komentarzu po spotkaniu z naukowcami Kanari stwierdziła, że ​​na razie rząd nie ma planów zaostrzenia tych środków.

Nowe zasady obowiązują po opublikowaniu odpowiedniego rozporządzenia w dzienniku urzędowym co ma nastąpić jeszcze dzisiaj.

Ministerstwo zdrowia zaleciło osobom w wieku 60 lat, a także osobom z chorobami współistniejącymi, zaszczepienie się najnowszą szczepionką przeciwko koronawirusowi.

Mobilne zespoły ds. szczepień przeprowadzą w nadchodzących dniach szczepienia w domach opieki i innych obiektach, w których przebywają osoby bezbronne.

W przypadku ogółu społeczeństwa ministerstwo zaleca zwykłe praktyki – regularne mycie rąk, wietrzenie zamkniętych pomieszczeń, izolowanie osób z objawami, noszenie maski w zatłoczonych miejscach i ograniczanie kontaktu z osobami bezbronnymi.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!