fbpx

Coś tu śmierdzi…

Mieszkańcy Larnaki i okolic wiedzą już pewnie o co chodzi.

Temat silnego smrodu spowodowanego przemieszczaniem obornika z gospodarstw hodowlanych na pola zostanie poruszony 25 października w Larnace.

Gmina Larnaka stwierdza, że „w związku z silnym smrodem obserwowanym w mieście i prowincji Larnaka, zwłaszcza w nocy, informuje, że zwołała w poniedziałek 25 października 2021 r. spotkanie z parlamentarzystami Larnaki, Marszałkiem Parlamentu, Komisji ds. Środowiska Izby Reprezentantów, Dyrektorem Departamentu Środowiska oraz Burmistrzami Aradippou i Meneos “.

Należy ustanowić reguły w sprawie sposobu przewozu i tras którymi obornik trafia na pola, ponieważ  sprawa zapachu dotyka obywateli… – napisano w informacji


Smród obornika drażni nosy podobnie jak zapach docierający z osuszanych osadów ściekowych,  jednak nikt nie zakazuje działalności oczyszczalniom ścieków.


Dlaczego zatem tutaj jest problem? Szukamy przecież nawozu idealnego, taniego i naturalnego. A obornik zawiera związki organiczne i prawie wszystkie niezbędne pierwiastki mineralne. Ma tylko jedną wadę. Śmierdzi.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!