Coraz więcej wandali

Gminy próbują walczyć z wandalizmem na Cyprze – remontowane obiekty są regularnie niszczone

Niestety w parkach i innych miejscach publicznych gminy Pafos, gdzie dopiero niedawno zakończono projekty upiększania i renowacji, dochodzi do aktów wandalizmu.

Niedawny akt wandalizmu w Parku Miejskim „Dasoudi”, który, jak wiadomo, wciąż jest w remoncie w ramach szerszej renowacji alei Ellados, przy której się znajduje, był ostatnią kroplą, która przelała czarę goryczy dla władz miejskich.

Członkowie gminy podnoszą kwestię błędnych kontroli władz policyjnych, ale także błędnych decyzji władz państwowych – gmina stanowczo domagała się zezwolenia na instalację kamer w celu zwalczania tych zjawisk. 

W tej sprawie Rzecznik Ochrony Danych Osobowych twierdzi, że na montaż kamer nie zezwalają przepisy o gminach.

Problem dotyczy wszystkich miast na Cyprze – w każdym rejonie wyspy znajdziemy nie tylko zniszczone budynki ale nawet znaki i tablice drogowe z grafikami wielbicieli futbolu czy wyznaniami miłości.

Miasta są remontowane, nasadzane są nowe drzewa, stawiane są nowe wiaty przystankowe – wandalom to jednak nie przeszkadza i nadal pokazują swoją sztukę graffiti.

Kontynuacja aktów wandalizmu w wyremontowanych i upiększonych w ostatnim czasie częściach miast potęguje jednak atmosferę gniewu – samorządowcy pracują nad planami aktywniejszego zaangażowania Służby Ruchu Drogowego w przypadku wykrycia podejrzanego ruchu młodzieży lub działań o charakterze antyspołecznym.

Być może faktycznie potrzebna jest zmiana przepisów i zainstalowanie kamer ulicznych?

Być może monitoring pozwoli na odpowiednie zabezpieczenie nowych i wyremontowanych miejsc?

Tylko czy da się wszystkiego pilnować?


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading