fbpx

Coraz więcej pozytywnych testów na COVID19

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Wczoraj potwierdzono ponad 170 nowych przypadków zakażenia koronawirusem

W czwartek cypryjskie władze ogłosiły 175 nowych wyników pozytywnych koronawirusa – wskaźnik pozytywnych testów pozostał stabilny na poziomie 0,51 procent.

Niestety, rozprężenie na Cyprze trwa. Organizowane imprezy, wesela czy chrzciny czy bale na koniec szkoły już pokazują “koronawirusowy” efekt. Zaledwie w ciągu ostatnich kilku dni wykryto zakażenia u kilkudziesięciu osób, którzy wspólnie się bawili. Niestety, nikt, czego zresztą należało się spodziewać, nie przestrzega zasad bezpieczeństwa i już widać pierwsze efekty. Na jednej z imprez kilkadziesiąt osób zaraziło się od zakażonego młodego człowieka, na jednym weselu dotychczas potwierdzono sześć nowych przypadków.


Ponad 90% pacjentów z COVID-19 w szpitalach na wyspie nie zostało jeszcze zaszczepionych, 70% z nich nie skończyło jeszcze 40. lat.


Niestety, młodzi ludzie nie chcą, lub po prostu nie mają czasu na to aby się szczepić. Otwarty non stop portal szczepień pozostaje praktycznie nieużywany – nie ma chętnych na szczepionki.

Pojawiają się plotki o nowym lockdown’ie we wrześniu. Niestety, wykonane badania szczegółowe pozytywnych próbek z koronawirusem potwierdzają, że zwiększa się ilość w społeczeństwie tak zwanego wariantu indyjskiego, który zdaniem specjalistów, jest dużo bardziej zaraźliwy niż poprzednie.

Zdaniem specjalistów, jeżeli proces szczepień nie przyspieszy i nie zaczną się szczepić młodzi ludzie, może dojść do kolejnej fali na jesieni.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!